Czym charakteryzuje się ekogroszek?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie zimowym wielu ludzi martwi się o to, czym będzie ogrzewało swoje mieszkanie. Większość z nich ogranicza się do wyboru kilku paliw stałych, w tym zwłaszcza węgla, drewna, gazu ziemnego albo oleju opałowego. Niewielu decyduje się natomiast na wykorzystanie ekogroszku, który powstaje w wyniku specyficznej obróbki zwykłego węgla. Mimo że obecnie nie jest to produkt wystarczająco doceniany na rynku opałowym, to posiada określone właściwości, które predestynują go do stania się paliwem przyszłości.

Oszczędność czasu i pieniędzy to nie jedyna zaleta

Ekogroszek powstaje w wyniku przesiania przez sito wyselekcjonowanych ziaren węgla kamiennego (od 5 do 25 mm). Są one opłukiwane, co całkowicie eliminuje obecność niechcianego miału węglowego. Owe kawałki można spalać w specjalnych kotłach lub piecach z automatycznymi dozownikami (podajnikami), dzięki czemu mamy do czynienia z niższą emisją dwutlenku węgla, węglowodorów, furanów, pyłów i innych substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego i nas samych.

Spalanie ekogroszku wiąże się także z mniejszym zużyciem ilościowym paliwa, co z kolei skutkuje sporą oszczędnością pieniędzy i czasu. Warto podkreślić, że produkt ten powinien być bardzo dobrej jakości (najlepiej nie importowany z zagranicy) i niezbyt wilgotny, bo w przeciwnym razie może zapychać kocioł. Godny polecenia jest zwłaszcza ekogroszek we Wrocławiu, który od kilku lat jest chętnie kupowany nie tylko przez mieszkańców tego miasta, ale też klientów z innych części Polski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*