Dekoracje do ogrodu – które wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród to nie tylko kwietne rabaty, krzewy i drzewa. Bardzo ważną rolę pełnią dodatki dekoracyjne, które odpowiednio dobrane mogą całkowicie zmienić charakter działki. Ich zaletą jest możliwość szybkiej i bezproblemowej wymiany. Kiedy znudzi się nam ich widok lub zwyczajnie stracą na urodzie, wystarczy zmienić aranżację. Świetnie sprawdzą się samodzielnie wykonane przedmioty, ciekawe i nowoczesne rozwiązania oferują również sklepy ogrodnicze.

Lekkie i ekologiczne obrzeża

Chcesz podkreślić linię swoich kolorowych rabat i nadać im nietuzinkowy wygląd? Koniecznie zastosuje popularne płotki wiklinowe. Wystarczy przejrzeć ofertę sklepów internetowych i wybrać odpowiedni model, wysokość i barwę. Ich niepodważalnym atutem jest niewysoka cena i naturalny charakter. Można również wykonać je samodzielnie z gałązek leszczyny lub wierzby. Własnoręcznie wyplecione, będą stanowić oryginalną ozdobę, pięknie harmonizującą z roślinami.

Ekologiczne osłony

W każdym ogrodzie musimy stworzyć kameralne miejsce osłonięte od wiatru, słońca i wzroku przechodniów. Możemy obsadzić drewniane drabinki szybko rosnącymi pnączami i cierpliwie poczekać na ich wzrost. Otrzymamy piękną zieloną kurtynę, która zapewni nam spokój i intymność. Jeśli zależy nam na natychmiastowym efekcie, skorzystajmy z mat wiklinowych. Niedrogie, łatwe w montażu stanowią doskonałą alternatywę dla murowanych osłon. Producenci na https://www.wiklinowy-ogrod.pl/maty-wiklinowe-c-3.html oferują produkty o rożnej długości i wysokości, dzięki czemu bez problemu dobierzemy interesujący nas rozmiar.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*