Ekogroszek i pellet – tanie i efektywne opały

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach większość ludzi mieszka w miastach i korzysta z systemów centralnego ogrzewania, więc mało kto pamięta, o tym, że nadal istnieją domy, firmy czy zakłady, w których do celów grzewczych lub produkcyjnych używa się pieców zasilanych paliwami stałymi. Najczęściej są to węgiel lub opał drzewny. Istnieją na rynku jednak produkty od nich tańsze i wydajniejsze. Dzięki rozwojowi technologii oraz techniki powstało wiele produktów, o dużo lepszych parametrach i cechach niż te standardowe rozwiązania.

Ekogroszek

Pod tą nazwa kryje się substancja, produkowana z węgla kamiennego lub brunatnego, której wydajność znacznie przewyższa materiały z których powstaje. Rozmiar pojedynczego ziarna waha się w okolicach 5 – 25 mm, pozwala to stosować ekogroszek w automatycznych dozownikach węgla i zasilanych automatycznie palnikach retortowych. W procesie spalania tego paliwa powstaje mniej niebezpiecznych tlenków siarki oraz popiołu. Atrakcyjna jest też jego cena, ekogroszek hurt będzie dobry rozwiązaniem dla Ciebie oraz Twojego pieca. Stanowi świetną alternatywę dla klasycznego węgla lub opału drzewnego.

Wysokoenergetyczny opał

Pellet jest wysokoenergetycznym paliwem powstającym z różnego rodzaju biomasy: kory, odpadów drewnianych, trocin, pestek. Dzięki formie granulatu jest kompaktowy i nie brudzi w takim stopniu jak na przykład węgiel. Można go łatwo i wygodnie przechowywać, a jego lekkość powoduje, że nie sprawia problemów przy transporcie. Dzięki swojej wydajności oraz cenie pellet w cenach hurtowych świetnie się sprawdzi w każdym biznesie wykorzystującym piece lub proces spalania. Nadaje się również do domu lub obiektów publicznych. Materiał ten jest ekologicznym, ekonomicznym i nowoczesnym sposobem na ogrzanie każdego wnętrza lub budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*