Eleganckie suknie ślubne w klasycznym stylu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klasyczna elegancja właściwie nigdy nie przestaje być modna. Dotyczy to również sukien ślubnych. Co prawda w każdym sezonie możemy obserwować nowe trendy, ale są to mniej lub bardziej udane próby odświeżenia klasyki.

 

Gdzie szukać inspiracji

Jeśli myślimy o klasyce to z pewnością warto zwrócić uwagę na to, co noszą na ślubach współczesne arystokratki. Księżne i księżniczki wybierają eleganckie suknie ślubne. Preferują dość proste fasony, stawiają na szlachetne tkaniny. Nie przesadzają z ilością dodatków i ozdób.
Gdy myślimy o eleganckiej kreacji ślubnej, to warto zwrócić uwagę na suknię ślubną szwedzkiej następczyni tronu Wiktorii. Główną ozdobą tej sukni były tren. Bardzo podobną suknię z trenem wybrała księżna Monaco. Najsławniejsza suknia 2018 roku? To oczywiście suknia księżnej Meghan. Prosty, wręcz minimalistyczny krój, za to tren widowiskowy.

Dlaczego arystokratki tak często decydują się na suknie ślubne proste z trenem?
Taki detal wygląda bardzo majestatycznie i elegancko. Aczkolwiek nie jest to zbyt wygodny element stroju. Bardzo długi może przeszkadzać w tańcu. Oczywiście i na to są sposoby. Możemy zdecydować się tren odpinany, podpinany, albo na drugą suknię ślubną. Taką specjalną na wesele i do tańca.

 

Nieco romantyzmu

Suknia z trenem to nie jedyna propozycja. Możemy zdecydować się na nieco lżejszą suknię ślubną z szyfonu. To bardzo wdzięczna tkanina. Dobrze układa się na ciele i daje duże pole do popisu. Jedną z ciekawszych propozycji jest szyfonowa suknia ślubna w stylu greckim. W takiej kreacji panna młoda wygląda jak prześliczna nimfa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*