Jak dbać o ciało latem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to okres, gdy mamy do czynienia z dużymi upałami, wysoką wilgotnością powietrza oraz unoszącymi się wszędzie zanieczyszczeniami. Wszystkie te czynniki bardzo negatywnie oddziałują na ludzką skórę, dlatego należy o nią w odpowiedni sposób dbać. Niezbędne jest m.in. stosowanie takich produktów, jak specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji okolic oczu (kremy, żele), a także balsamy ochronne z filtrem przeciwsłonecznym do smarowania całego ciała. Bez problemu znajdziemy je w licznych sklepach internetowych.

Podstawowe porady z zakresu pielęgnacji

W lecie należy regularnie stosować przede wszystkim różnorodne kremy i maseczki nawilżające na twarz, które skutecznie ujędrniają skórę, dodają jej blasku i chronią przed promieniami słońca. Pożądane składniki to oleje roślinne i mineralne, woski, aminokwasy, mleczany, ceramidy, a także d-panthenol. Nie można ponadto zapomnieć o złuszczaniu martwych komórek naskórka za pomocą peelingów drobnoziarnistych lub enzymatycznych. Dzięki temu skóra nie będzie wyglądała na nadmiernie zmęczoną i poszarzałą. Pozostałe polecane kosmetyki to m.in.: naturalne dezodoranty bezzapachowe, żele łagodzące do mycia ciała, kremy do opalania z filtrem czy mgiełki z orzeźwiającym mentolem. Wszystkie wymienione produkty można znaleźć na https://powabna.pl/pielegnacja-ciala.

Oczywiście ogromne znaczenie ma również:

–  picie przynajmniej ośmiu szklanek wody każdego dnia (nawilżanie organizmu od wewnątrz)

–  nieprzebywanie na pełnym słońcu od godziny 11 do 15

 – rezygnacja z makijażu lub wykonywanie jedynie minimalnego make-upu opartego na lekkim pudrze i podkładzie z filtrem UV

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*