Jak dopasować koszulę do garnituru?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwy dobór koszuli do stylizacji z garniturem w roli głównej w ogromnej mierze odpowiada za prezencję mężczyzny. Pamiętajmy jednak, że dopasowanie tego elementu nie jest zależne od twardych zasad, ale przede wszystkim musi akcentować indywidualny charakter danego użytkownika. Nie jesteśmy zatem wcale ograniczeni do wyboru modeli monotonnych o określonym kolorze, kroju czy deseniu. Na szczęście w sklepach i salonach odzieżowych znajdziemy koszule do garnituru, które pasują zarówno do stylizacji klasycznych, jak i mniej formalnych (casualowych).  

Największe znaczenie ma umiar

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o doborze koszuli jest kolor garnituru. Jeśli jest on klasyczny, czyli czarny lub granatowy (oficjalne okazje), wówczas optymalnym rozwiązaniem jest koszula w stonowanych odcieniach bieli, beżu lub błękitu. Z kolei w sytuacji, gdy pozwalają na to okoliczności (bardziej niezobowiązujący charakter spotkania), lepszym wyborem będzie wersja luźniejsza, np. w kolorze bladoróżowym. Dzięki temu ożywimy nieco posępną estetykę ciemnej marynarki.

W przypadku garniturów brązowych i beżowych doskonale sprawdzi się natomiast koszula w kremowym odcieniu – cała stylizacja stanie się bowiem znacznie mniej kontrastowa i nieco bardziej spójna. Wielu mężczyzn decyduje się też na założenie białego garnituru na wielkie, specjalne okazje. Warto wówczas postawić na wariant niezbyt odważny, ale modny i przyciągający uwagę – np. w odcieniu pastelowym. Wspomnijmy jeszcze o doborze koszuli do wzorzystej marynarki (np. w kratę). W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup wersji w podobnym kolorze, ale z drobniejszym wzorem niż ten, który ozdabia sam garnitur. Takie produkty można nabyć np. na https://eleganckipan.com.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*