Jak nadać łazience ciekawy styl?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka to pomieszczenie w domu, które musi być nie tylko ładne, ale również bardzo funkcjonalne. Czasami trudno jest pogodzić te wymagania i stworzyć wnętrze, które zachwyci swoim wystrojem oraz będzie wygodne w użytkowaniu. Jak nadać mu unikalny charakter? Oto kilka wskazówek.

Zaproś las do środka

Może się wydawać, że rośliny w łazience jedynie zagracą nam, często i tak niewielkie, pomieszczenie. Jednakże warto wziąć pod uwagę fakt, że zieleń w domach filtruje powietrze, a dodatkowo wyciąga z niego wilgoć. W dekoratorstwie zauważalny jest aktualnie silny trend ku naturze, którego przejawem jest właśnie tworzenie kompozycji roślinnych w mieszkaniach, stanowiących integralny element ich wystroju.

Stąd też zamontowanie wertykalnego ogrodu na jednej ze ścian łazienki, bądź wkomponowanie w wystrój kilku roślin, sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało stylowo. Dodatkowo, zyskujemy lepszą jakość powietrza, co jest zawsze w modzie.

Zmień zwykły przedmiot w dzieło sztuki

Na rynku pojawiły się ostatnio bardzo ciekawe, designerskie grzejniki. Oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji, grzewczej, są one swego rodzaju małym dziełem sztuki. Nowoczesne kaloryfery nie są już brzydkie, lecz wybijają się na pierwszy plan w kompozycji pomieszczenia. Dzięki ciekawym wzorom, mogą one być nietuzinkową ozdobą nawet bardzo małej łazienki, gdzie każdy drobiazg ma wielkie znaczenie.

Postaw na minimalizm

Minimalizm jest zawsze w cenie, a zwłaszcza w czasach, gdy coraz bardziej wzrasta świadomość ekologiczna społeczeństwa. Oszczędność form pomoże nam stworzyć spójną kompozycję w każdym wnętrzu. Wystarczy zawęzić paletę barw do maksymalnie dwóch podstawowych kolorów, ostrożnie dobrać dodatki, aby nie przytłoczyć nimi całego pomieszczenia i stworzymy łazienkę o niepowtarzalnym charakterze. Nadal w modzie są naturalne elementy, jak drewno oraz kamień naturalny, więc warto je uwzględnić w projekcie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*