Jak nakleić fototapetę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fototapeta jako sposób na ozdobienie ściany znowu wróciła do mody. Coraz więcej ludzi decyduje się umieścić na ścianie fototapety przepięknych krajobrazów kwiatowych lub miejskich i wzywa budowlańców, aby im to zrobili. Jednakże po co wydawać niepotrzebne pieniądze na coś, co można zrobić samemu?

Cały zabieg naklejenia fototapety mieści się w zaledwie 3 krokach, z którymi każdy z nas na pewno sobie poradzi.

  1. W pierwszym punkcie trzeba zająć się ścianą, która ma zostać przyozdobiona.

Mamy 2 rodzaje ścian. Z podstawową strukturą bez jakichkolwiek tapet czy farb. Należy ją zagruntować przeznaczonym do tego działania środkiem gruntującym albo użyć rozwodnionego kleju do tapet. Wszystko ma być wykonane w odstępie kilku godzin przed nałożeniem fototapety.

Jeśli ściana była malowana to w przypadku cienkiej warstwy myje się ją mydłem malarskim lub, jeśli warstwa jest gruba, przeciera papierem ściernym. W przypadku tapety, trzeba ją usunąć.

  1. Gdy ściana jest już gotowa, zajmujemy się przygotowaniem tapety. Na ścianie poziomicą zaznacza się miejsca, w których przyklejona ma być fototapeta. Następnie w zależności od instrukcji bierzemy klej i smarujemy nim albo ścianę albo tapetę. Czekamy aż klej trochę przyschnie (jeśli będzie zbyt mokry, pomiędzy ścianą a fototapetą powstaną pęcherzyki powietrza!).
  2. Przyklejamy fototapetę z góry na dół i z lewej do prawej. Dobrze jest zostawić paro centymetrowy margines by w razie nierówności móc ją przyciąć. Tapetę dociska się tak, aby nie dostało się pomiędzy nią a ścianę powietrze. Ewentualne nadmiary kleju usuwa się zwilżoną szmatką.

I to wszystko! Tapeta jest umieszczona na ścianie i nie wymagało to żadnych skomplikowanych czynności ani wydawania pieniędzy na fachowców.

To było proste, nieprawdaż?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*