Jak ochłodzić mieszkanie w czasie upałów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W doskwierający upał ciężko jest wytrzymać długi czas przebywając na świeżym powietrzu. Okazuje się jednak bardzo często, że w domu jest niewiele chłodniej. Jak w takim razie poradzić sobie z upałami i schłodzić nieco swoje mieszkanie?

Oczywiście najbardziej praktycznym rozwiązaniem byłby zakupić klimatyzatora, który w szybki sposób poradziłby sobie z problemem. Jest to jednak bardzo duży wydatek na który większość osób zdecydowanie nie może sobie pozwolić. Na szczęście istnieje szereg innych rozwiązań, które mogą nieco zmniejszyć temperaturę panującą w mieszkaniu i tym samym uczynić przebywanie w domu nieco bardziej przyjemnym. Jednym z nich jest zakup wentylatora – ich cena jest niska, szczególnie w promocji. Zwyczajny wentylator to wydatek niespełna do 100 zł, co sprawia, że praktycznie każdy może sobie na niego pozwolić. Większość wentylatorów posiada trzystopniową regulację prędkości, która gwarantuje pełne dopasowanie schłodzonego powietrza do aktualnych potrzeb. Możliwość ustawienia wentylatora w dowolnym miejscu i pokoju sprawia, że wentylator jest przedmiotem bardzo mobilnym, dlatego można go swobodnie przenosić i transportować.

Jeśli posiadamy w domu klimatyzator bądź wentylator warto nie otwierać podczas największych upałów (na przykład w godzinie od 11 do 16) okien – w ten sposób zapobiegnie się przesuwaniu do mieszkania ciepłych mas nagrzanego powietrza.

Innym sposobem na zmniejszenie temperatury w domu jest zasłonięcie okien. Sprawdzą się w tym przypadku zarówno ciemne zasłony bądź rolety, które można zasunąć. Dzięki zacienieniu pomieszczań do domu czy mieszkania nie wpada zbyt dużo promieni słonecznych, co przyczynia się do odczuwania większego schłodzenia miejsca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Kala 18.12.2017

    polecam wszystkim zamontować w domach kilimatyzator, mimo że wydatek duży na początek, to lato jest znośne 🙂 !