Kurtki kontra płaszcze na zimę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mało kto lubi zimę. Oczywiście fajnie jest zaszaleć na nartach lub snowboardzie na ośnieżonym stoku, magiczne też są białe święta Bożego Narodzenia, ale na co dzień zima jest raczej uciążliwa. Musimy wkładać na siebie ciężkie, grube ubrania, stopy marzną mimo ubrania zimowych butów, otulamy się szalami, nasuwamy na głowę czapkę. Mało wygodnie i mało kobieco. Oczywiście staramy się przemycić do codziennych stylizacji trochę lekkości i seksapilu dlatego wybieramy kozaki na szpilkach czy błyszczące elementy garderoby, ale i tak nie jest to proste zadanie. Wybierając odzież na zimę warto mimo wszystko postawić na wygodę, ciepło i bezpieczeństwo. Na nic nam eleganckie buty, jeśli będziemy się w nich ślizgać jak na lodzie. Nie będziemy też wyglądać ładnie jeśli będziemy zziębnięte i zgarbione z powodu zbyt cienkich ubrań. Fryzura też nie jest warta tego by w mroźne dni rezygnować z ciepłej czapki.

Do najważniejszych elementów zimowego ubioru należy okrycie wierzchnie. Tu mamy w zasadzie wybór pomiędzy płaszczem a kurtką. Płaszcze są zdecydowanie bardziej eleganckie, ale jednocześnie są też mniej wygodne. Kupując płaszcz zwróćmy uwagę na materiał. Najlepiej jeśli będzie wykonany z wełny, wtedy zapewni nam ciepło. Nie mniej ważna jest podszewka. Powinna być wykonana z naturalnych włókien. Brak podszewki lub podszewka z poliestru znacząco obniżają komfort cieplny.

Kurtki są wygodniejszym rozwiązaniem szczególnie na co dzień, na przykład kurtki zimowe sportowe damskie są idealne szybkie zakupy w mieście. Wybierzmy dłuższy model, który nie będzie odkrywał naszych pleców. Dobrze jeśli ma odpinany kaptur. Mile widziana jest też podpinka, która sprawi, że ubierzemy daną kurtkę zarówno na chłodniejsze, jak i cieplejsze dni. Wiele fasonów jest eleganckimi kurtkami damskimi, dlatego nie musimy rezygnować z nich, nawet jeśli zależy nam na doskonałym, formalnym wyglądzie. Kupując kurtkę warto też zwrócić uwagę na wypełnienie. Dobrze sprawdzają się kurtki wypełnione naturalnym puchem, ale nie nadają się na bardzo mokre dni. Alternatywą są rozwiązania proponowane w kurtkach sportowych, które stosują rozwiązania nadające kurtce wodoodporność, wytrzymałość, sprężystość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*