Jak ożywić wnętrze mieszkania, wykorzystując plakaty

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zawsze w mieszkaniu potrzebny jest kompleksowy remont, aby je odświeżyć. Bardzo często wystarczy tylko zmiana głównych dodatków, aby nie tylko otrzymać świeże wnętrze, ale też zupełnie nowy styl. Wiele osób chce mieć zawsze modne mieszkanie. A to niestety oznacza zmiany co sezon. W pomieszczeniach urządzonych w neutralnych barwach będzie to bardzo proste. Wystarczy bowiem zmienić narzuty na kanapie, poduszki dekoracyjne, wstawić inne wazony czy ozdobić w inny sposób ściany, aby mieć zupełnie nowe mieszkanie.

Aranżacja ścian jest ważna

Dość popularne są wciąż tapety i fototapety, którymi najczęściej ozdabia się główną ścianę. Dzięki temu wnętrze zyskuje motyw przewodni. Jednakże w bardzo małych pomieszczeniach może to być niekorzystne ze względu na optyczne zmniejszenie przestrzeni. Jeśli chcemy udekorować ściany, można na nich powiesić plakaty grafiki. Najlepiej oprawione w antyramy lub ramy z delikatną, ozdobną obwolutą w kolorze białym, czarnym lub złotym. Dobrze jest powiesić obok siebie kilka plakatów np. 2-3 z tej samej serii, aby ładnie łączyły się w całość.

Można też ozdobić wnętrze plakatami reprodukcyjnymi, które przedstawiają najbardziej znane dzieła artystów. Kupując plakat można mieć w domu nowojorską grafikę lub też obraz, który namalował niegdyś sam Leonardo Da Vinci. A nie zapłacimy za to dużo. Wymiary plakatów mogą być różne. Wybierając rozmiar, warto wziąć pod uwagę, ile plakatów chcemy powiesić, aby wszystkie zmieściły się sensownie powieszone na jednej ścianie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*