Jak pielęgnować posadzki kamienne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posadzka kamienna z marmuru, granitu albo trawertynu może być wspaniałym dziełem sztuki, dodającym stylu i klasy zarówno pomieszczeniom znajdującym się we wnętrzu domu, jak i jego otoczeniu. Należy jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju powierzchnie wymagają stosowania właściwych zabiegów oraz środków pielęgnacyjnych, dzięki którym będą zachwycały blaskiem i głębią koloru przez długie lata.

Stosowanie odpowiednich środków impregnujących to konieczność

Na wstępie warto podkreślić, że pielęgnacja posadzek z kamienia powinna być wykonana już po ułożeniu i wstępnym oczyszczeniu tej powierzchni. Można to zrobić samemu lub zdecydować się na profesjonalne usługi sprzątające. Na rynku są dostępne liczne chemiczne środki impregnujące, które dają wiele możliwości co do końcowego efektu.

Niektóre z nich pomogą chociażby w pogłębieniu barwy surowca, inne z kolei dadzą rezultat w postaci naturalnego lub mokrego kamienia. Tego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne powinno się wykonywać przynajmniej raz na dwa lata, oczywiście w zależności od częstotliwości użytkowania danej posadzki. Odradza się przy tym korzystanie z jakichkolwiek odkurzaczy, ponieważ ciąg powietrza może uszkodzić delikatne kamienie.

Znacznie lepiej sprawdzą się natomiast miękkie szczotki ręczne, którymi bez trudu usuniemy piasek, kurz i wszelkie zanieczyszczenia. Na szczególną uwagę każdego posiadacza kamiennej posadzki zasługuje firma sprzątająca w Bydgoszczy, słynąca w całej Polsce z profesjonalizmu i wyjątkowo korzystnych cen za oferowane usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*