Rodzaje donic

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Donice są elementem dekoracyjnym każdego domu oraz salonu. Wszelkim rośliną dodają uroku. Pełnią rolę małego poletka, na którym możemy posadzić drobne rośliny oraz krzewy. Są małymi polami uprawnymi, na których możemy zasadzić drobne owoce oraz warzywa. W donicach sadzimy również zioła, które wykorzystujemy w kuchni.

 

Oto kilka znanych rodzajów donic, jakie spotkamy w sklepach ogrodowych

  1. Donica kompozytowa

    To ciekawy rodzaj donicy wykonanej z desek kompozytowych. Podany surowiec jest wykorzystywany w budownictwie. Przeważnie z desek kompozytowych wykonuje się tarasy i tam donice kompozytowe pasują najbardziej. Kompozyt to materiał, składający się z dwóch części: osnowy oraz wypełniacza. Materiały te nie są rozpuszczalne ale oddziałują ze sobą. W przypadku desek na doniczki kompozytowe składnikami są przede wszystkim: włókna drzewne oraz mieszanka tworzyw sztucznych. Najbardziej popularnymi donicami są donice prostokątne wysokie.

  2. Donica z włókna szklanego

Włókno szklane to materiał otrzymywany ze szkła wodnego. Jest to roztwór z cennymi minerałami. W skład szkła wchodzi m.in. potas i sód. Włókno to posiada dość wiele zalet. Donice z włókna szklanego są lekkie oraz odporne na działanie warunków atmosferycznych. Spokojnie mogą stać na dworze przez cały rok. Standardowe donice z włókna szklanego mają prostokątny kształt. Charakteryzują się dość sporą wysokością oraz wielkością. Posiadają zazwyczaj nieutralną kolorystykę, która pasuje do nowoczesnej architektury. Zdobią tarasy oraz wnętrza mieszkań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*