Jak uniknąć zawilgocenia mieszkania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wilgoć w mieszkaniu to poważny problem, z którym boryka się sporo osób, zwłaszcza zamieszkujących stare budownictwo. Pojawiający się w jej wyniku grzyb czy pleśń może mieć bardzo negatywne konsekwencje dla naszego organizmu, dlatego natychmiast po zaobserwowaniu należy stanowczo działać. Najlepiej jednak stosować profilaktykę, by w ogóle uniknąć tego problemu. W jaki sposób?

Przede wszystkim przeciwdziałać

Aby tego dokonać należy usuwać nadmiar wilgoci, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie istnieje większe ryzyko jej występowania (kuchnia czy łazienka). Najprostszym sposobem jest stosowanie wentylacji, którą można podzielić na: grawitacyjną oraz mechaniczną. Ta pierwsza to popularne nawiewniki instalowane w ścianach albo jako otwory w drzwiach. Sposobem na wentylację jest również pozostawianie przestrzeni między podłogą a drzwiami w trakcie ich montażu. Przyczyną wilgoci mogą być również błędnie wykonane instalacje wodno- kanalizacyjne lub ich uszkodzenie. Warto zatem dokonywać ich przeglądu.

Ważną kwestią jest także wykonanie dachu. Jego szczelność gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza i brak wilgoci.  Kolejnym sposobem jest również wykorzystywanie pochłaniaczy wilgoci, które absorbują ją za pomocą specjalnych wkładek. Pojemnik należy regularnie opróżniać ze zgromadzonej wody. Następnym rozwiązaniem jest klimatyzacja do domu w Warszawie, która pomoże w prawidłowym obiegu powietrza.

W ostatnim przypadku, należy pamiętać o regularnym serwisowaniu klimatyzacji, by zapobiegać roztoczom i bakteriom oraz zapewnić sobie jej sprawność. Na http://www.fresh-klima.com.pl/serwis-klimatyzacji można sprawdzić przykładową ofertę

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*