Jak w przemyślany sposób zaaranżować wnętrze kuchni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samodzielne zaprojektowanie wymarzonej kuchni jest nie lada wyzwaniem i to nie tylko w zakresie doboru mebli i urządzeń kuchennych, ale również ciekawie dobranych dekoracji, dzięki którym to wnętrze nabierze ciepłego, przytulnego charakteru.

Od czego zacząć aranżowanie kuchni pod kątem jej dekoracji?

Wybór dekoracji i upiększeń kuchennych warto zacząć od dopasowania firany do głównego okna kuchennego. Stosunkowo duża powierzchnia firany po zawieszeniu jej na okno sprawi, że od razu będzie się widziało, jakich innych kolorów potrzebuje kuchnia. O gotowych firankach do kuchni można pomyśleć praktycznie zaraz po wstawieniu do tego pomieszczenia pierwszych mebli i stołu. Wtedy łatwiej jest zdecydować czy firany powinny być gładkie i monobarwne czy też kolorowe, pełne kwiatów, wzorów i tworzonego dzięki nim efektu radości.

Dobrze jest się też przyjrzeć firanom haftowanym ręcznie lub maszynowo – to rzadszy model firan, ale tworzą one w kuchni niezwykły efekt naturalności i lekkości, co sprzyja klimatowi pomieszczenia i sprawia, że posiłki je się w nim naprawdę przyjemnie. Po powieszeniu firan należy z pewnego dystansu objąć kuchnię wzrokiem i zastanowić się, jaką kolorystykę zapewniły już firany, a jakiej jeszcze w kuchni brakuje i pod tym kątem dobrać inne dekoracje. Mogą to być wazoniki na kwiaty, ceramiczne filiżanki ozdobne, serwetki na stół czy nawet pojemniczki na przyprawy z dekielkami w kolorze albo spójnym z firaną, albo zupełnie z nią kontrastującym. Ostateczne wrażenie, jakie kuchnia będzie robiła na domownikach jest często w dużej mierze zależne od barw, dlatego warto je na spokojnie przemyśleć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*