Jakie obuwie wybrać do biura?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przebywając w biurze od kilku do kilkunastu godzin dziennie, gdzie często trzeba dużo i szybko chodzić, nasze nogi szybciej się męczą. W biurze przeważnie wymagane są eleganckie oraz reprezentacyjne buty. W związku z tym bardzo ważny jest dobór odpowiedniego obuwia do warunków pracy tak, aby nie przeciążyć kondycji nóg.
Mężczyźni z reguły mają ułatwione zadanie co do wyboru butów do biura. Zazwyczaj maja kilka par, ale jeden rodzaj obuwia. Jednakże w wielu biurach wymaga się pełnego obuwia, bądź częściowo zakrywającego stopę. Do tych standardów mają dostosować się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Eleganckimi damskimi butami, które pierwsze przychodzą na myśl, są zazwyczaj szpilki. Pomimo swojego estetycznego wyglądu, nie są to jednak najwygodniejsze buty, ponieważ po kilku godzinach chodzenia w nich nie czujemy palców u nóg. Dodatkowo zbyt długie noszenie szpilek może niekorzystnie wpłynąć na kręgosłup i powodować różne komplikacje zdrowotne. Jeśli już koniecznie chcemy wybrać coś na wysokim obcasie, alternatywną wersją są czółenka. Ich gruby obcas, tzw. słupek, wpływa na większy komfort chodzenia oraz swobodę ruchów. Nie wszystkie kobiety jednak są fankami czółenek i wysokich obcasów, więc zamiast tego wybierają płaskie obuwie. W cieplejszych porach roku dobrze sprawdzą się baleriny, które nie tylko są wygodne, ale i równie eleganckie, co wysokie buty. Zimą oraz jesienią najlepiej postawić na botki. Dzięki estetycznemu wyglądowi idealnie nadają się do pracy w biurze, a płaska podeszwa i komfortowa budowa znacznie ułatwi szybkie załatwianie spraw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*