Jakie są zasady pisania zaproszeń ślubnych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaproszenia na ślub to jedna z istotnych rzeczy, o których trzeba pomyśleć, przygotowując się do uroczystości. Wybierając zaproszenia, warto wybrać nie tylko wzór, ale także treść, jaka zostanie w nim umieszczona. Wydawać by się mogło, że w napisaniu kilku słów do krewnych i przyjaciół nie ma nic trudnego. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to takie proste. Przygotowując tekst do zaproszeń ślubnych, należy pamiętać o kilku zasadach.

Poprawna forma

Zaproszenia na ślub powinny być pisane w trzeciej osobie liczby mnogiej. Pary młode często o tym zapominają i stosują zwrot „zapraszamy” zamiast poprawnej formy: „zapraszają”. Aby uniknąć tego typu błędów, można zastosować gotowe szablony zaproszeń ślubnych.

Personalizacja

Przed wysłaniem zaproszeń do drukarni warto upewnić się, czy każde z nazwisk zostało poprawnie odmienione, a także, czy w trakcie edycji nie wkradła się tam żadna literówka. Niepoprawny zapis imienia czy nazwiska może po prostu urazić zaproszoną osobę. W sytuacji, gdy zapraszamy osobę dorosłą, zawsze należy pamiętać o dopisaniu nazwiska partnera lub zwrotu „wraz z osobą towarzyszącą”.

Informacje dodatkowe

W sytuacji, gdy na czas ślubu i wesela planuje się jakieś wyjątkowe atrakcje lub uroczystość ma być utrzymana w konkretnym stylu, warto poinformować o tym gości już w zaproszeniu. Wówczas krewni i przyjaciele mogą wcześniej zaplanować np. swój ubiór tak, by czuć się komfortowo w danej sytuacji.

Jak się wyróżnić?

Zwykle zaproszenia zawierają tylko kilka informacji przeplecionych drobnymi uprzejmościami. W sytuacji, gdy zależy nam na tym, by nieco przełamać tę tradycyjną formę, można zdecydować się np. na wesołe wierszyki weselne. Goście z pewnością ucieszą się z takiego zaproszenia i na długo zapadnie im ono w pamięć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*