Lampy, które nie wychodzą z mody

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się z roku na rok i czasem trudno za nimi nadążyć. Bywa tak, że jednego sezonu projektanci stawiają na proste, geometryczne formy lamp nowoczesnych ze stali, natomiast już podczas następnego takie oświetlenie odchodzi do lamusa i królować zaczynają lampy rustykalne, koniecznie z elementami drewnianymi. Jednak są takie modele, które nigdy nie wychodzą z mody i sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Klasyczne i ponadczasowe oświetlenie do każdego wnętrza

Oświetlenie to ważny punkt w wykończeniu wnętrz – podkreśla atuty pomieszczenia, nadaje odpowiedniego nastroju, tworzy wrażenie ciepła i przytulności. Jeśli nie trzymamy się ściśle żadnego konkretnego stylu, to jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań do naszego wnętrza będzie po prostu żyrandol umieszczony w strategicznym punkcie. Warto pamiętać, że lampy sufitowe wiszące powinny znajdować się nad tym punktem, który chcemy najbardziej oświetlić.

To może być stół w jadalni bądź środek nieszczególnie dużego pokoju, choć i w przypadku naprawdę dużych pomieszczeń ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie jednej lampy wiszącej w tej części wnętrza, którą szczególnie chcemy wyeksponować, i doświetlenie pozostałych części dekoracyjnym oświetleniem, jak np. kinkiety czy stojące lampy z abażurem.

Klasyczne żyrandole z ogromną ilością zdobień wkomponują się przede wszystkim w typowe, domowe wnętrza, urządzone bez kurczowego trzymania się jakiekolwiek konkretnego stylu, ale będą też doskonałym kontrapunktem we wnętrzach nowoczesnych czy nawet tych zaprojektowanych w stylu skandynawskim. Wszystko zależy od naszej inwencji, a uzyskany efekt na pewno będzie unikatowy i wyjątkowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*