Zasady aranżacji salonu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostateczne urządzanie wnętrz jest najprzyjemniejszym etapem budowy domu lub remontu mieszkania. Jednakże może on czasem sprawiać niemałe problemy. Jak bowiem pogodzić ładny wygląd z wygodą? W szczególności w pomieszczeniu, które ma pełnić kilka różnych funkcji. Właśnie dlatego prezentujemy Wam kilka podstawowych zasad aranżacji salonu.

Podział

Najkorzystniejszym układem mebli w salonie (zobacz: nowoczesne meble sklep internetowy) jest ten, który wprowadza podział. Wykonujemy go oczywiście według indywidualnych potrzeb. Jednakże najczęściej są to strefy wypoczynku, pracy i jadalnia. Aby nie zagracić, ale równocześnie wyraźnie oddzielić poszczególne części, wystarczy postawić pomiędzy nimi odpowiedni mebel. Szeroka komoda świetnie sprawdzi się jako podział między częścią jadalną a dzienną. Natomiast wysoki regał nie tylko pomieści wszystkie potrzebne książki i dokumenty, ale także stworzy spokojny kąt do pracy.

Spójność

Jeśli w pomieszczeniu znajduje się wiele różnych elementów musisz sprawić, że całość będzie wyglądać jednolicie. Najprostszym sposobem na osiągnięcie takiego efektu jest wybranie koloru dominującego w danym wnętrzu. Możesz np. stworzyć salon utrzymany w szarościach z jednym kolorem drewna wszystkich mebli. Aby przełamać monochromatyczny efekt, dodaj wyróżniający się akcent np. jaskrawy dywan lub zasłony.

Wielofunkcyjność

Salon jest pomieszczeniem, które może pełnić równocześnie funkcje pokoju dziennego, jadalni, a czasem i sypialni lub pokoju gościnnego. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń warto postawić na meble, które można wykorzystać na różne sposoby. Przykładowo, piękna oszklona witryna sprawi, że nasza zastawa będzie prezentować się niezwykle okazale, a równocześnie w dolnych szafkach możemy schować pościel lub ręczniki. Rozkładany narożnik za dnia będzie dużą kanapą, która doskonale sprawdzi się w trakcie wieczoru ze znajomymi, a w nocy może przekształcić się w miejsce do spania dla jednego z gości.

Bogaty wybór komód i witryn do salonu znajdziesz np. w sklepie internetowym Domtech24.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*