Masaż relaksacyjny a leczniczy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie jest żadnym odkryciem, że masaż relaksacyjny ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Rozluźnione mięśnie skutkują lepszym samopoczuciem i większą ilością energii. Dodatkowo same mięśnie są dzięki temu w lepszej kondycji. Głównym czynnikiem odróżniającym masaż leczniczy od relaksacyjnego jest jego cel. Nie zawsze się to sprawdza, bo oczywiście możemy pójść na masaż relaksacyjny z powodu jakichś dolegliwości zdrowotnych, jednak tu zauważymy wyraźnie rozróżnienie wytyczone przez poszczególne partie ciała.

Jedne są bardziej wrażliwe od drugich. Zależnie od samych dolegliwości musimy podjąć decyzję co do rodzaju masażu, a co za tym idzie – wybrać odpowiedni salon. Tutaj nie warto kierować się odległością od naszego miejsca zamieszkania, ale jakością i zakresem oferowanych usług. A zatem, jeśli chodzi o masaż leczniczy Poznań jest miastem, które zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę. Przy wyborze masażu relaksacyjnego nie ma to aż takiego znaczenia.

Które partie ciała potraktować masażem leczniczym?

Oczywiście te najdelikatniejsze. O ile z bólem pleców poradzi sobie osoba znająca się choć trochę na masażu, to w przypadku nóg (zwłaszcza w okolicach kolan i pachwin) lepiej wybrać masaż leczniczy. Zależnie od rodzaju i charakteru naszej dolegliwości trzeba wybrać zawsze najrozsądniejszą opcję. Jeśli dolega nam ból pleców, a masaż relaksacyjny nie pomógł, należy wybrać się do specjalisty, który najprawdopodobniej zaleci nam masaż leczniczy. Nie ma się jednak czym martwić, bo zazwyczaj salony masażu oferują zarówno jeden, jak i drugi typ.

Na liście takich placówek znajdziesz choćby gabinet urody Shenti – http://shenti.pl/. Starajmy się więc zawsze szukać jak najszerszej gamy usług, aby móc szybko reagować i nie ryzykować niepotrzebnie naszym zdrowiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*