Na jakie awarie muszą przygotować się posiadacze automatycznej skrzyni biegów w samochodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Automatyczne skrzynie biegów to ogromna wygoda, ale również sporo problemów, które mogą wystąpić gdy przekładnia jest zaniedbana. Sprawdzamy na co trzeba się przygotować, gdy kupujemy auto z używaną skrzynią tego typu. Dowiemy się jakie są najczęstsze usterki, a także sposoby na ich naprawę. Zapraszamy do lektury zwłaszcza osoby, które planują zakup samochodu z automatem, ale nie tylko.

Uszkodzenie konwertera

Jedną ze zdecydowanie najczęściej występujących usterek skrzyń automatycznych jest awaria konwertera momentu obrotowego. Jest to urządzenie, które zastępuje sprzęgło w przypadku skrzyń manualnych. Jego zadaniem jest płynnie przekazywanie mocy z silnika na skrzynię, co umożliwia swobodne ruszanie i zmianę biegów bez szarpnięć. W przypadku niesprawności konwertera będziemy zauważali szarpanie, duże wibracje silnika mimo sprawnych poduszek, może także dochodzić do braku możliwości jazdy gdy olej w skrzyni będzie zimny bądź ciepły. Pod adresem https://www.mvs.auto.pl można znaleźć informacje na temat naprawi konwerterów, ponieważ zazwyczaj jest to o wiele lepsza finansowo alternatywa niż zakup nowego urządzenia.

Awaria koszy sprzęgłowych

Skrzynia automatyczna zmienia biegi dzięki specjalnym koszom sprzęgłowym, które są zainstalowane w jej wnętrzu. Dzieje się to dzięki ciśnieniu hydraulicznemu, które aplikowane jest do odpowiedniego dla konkretnego biegu kosza. Jeżeli jeden z nich ulegnie uszkodzeniu, będzie to powodowało charakterystyczne ślizganie się sprzęgła, które go obsługuje. Czasami może wystąpić problem z jazdą na danym przełożeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*