Najczęstsze awarie laptopów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując laptop, musimy się liczyć z tym, że prędzej czy później ulegnie on jakiejś awarii. Jest to bowiem typowe dla wszystkich zaawansowanych technicznie urządzeń. Warto zaznaczyć, że wiele problemów wynika przede wszystkim z nieodpowiedniego użytkowania sprzętu, ale równie często źródłem usterek jest po prostu zużycie się pewnych elementów czy ich samoistne uszkodzenie. Wielu ciekawych informacji na temat powszechnych problemów z laptopem czy smartfonem można się dowiedzieć m.in. z tej strony: https://macworks.pl/serwis-iphone/iphone-xs-max/nie-chce-sie-wlaczyc/.

Zbita matryca to częstszy problem, ale nie jedyny

Laptop to urządzenie będące połączeniem funkcjonalności z mobilnością. Niestety, możliwość jego swobodnego przenoszenia z miejsca na miejsce skutkuje niekiedy mechanicznym uszkodzeniem ekranu — zazwyczaj jego pęknięciem. Dzieje się tak w trakcie wyciągania sprzętu z torby albo podczas jego codziennego użytkowania (upadek na ziemię itp.). W takiej sytuacji konieczne jest zaniesienie go do profesjonalnego serwisu i wymiana matrycy na nową. Równie częstą awarią jest przegrzanie się podzespołów, co daje efekt w postaci wolnego działania komputera (niska wydajność, powolne otwieranie się stron). Rozwiązaniem tego problemu jest oczyszczenie układu chłodzenia i innych elementów z kurzu, wilgoci oraz wszelkich nieczystości. Można to zrobić, używając choćby sprężonego powietrza. Jeśli jesteśmy posiadaczami drogich laptopów, powinniśmy też regularnie odwiedzać np. apple serwis w celu dokładnego przebadania sprawności poszczególnych podzespołów. Inne powszechne awarie tego typu urządzeń to:

  • uszkodzenie dysku — dotyczy to zwłaszcza mechanicznych modeli HDD, narażonych na liczne drgania i wstrząsy
  • usterka gniazda ładowania — problemy to wpadanie tego elementu do środka obudowy, przerywanie ładowania baterii, ewentualnie nagłe wyłączanie się sprzętu w chwili poruszenia kablem
  • zalanie — wiele osób przy laptopie pije kawę, herbatę albo wodę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*