Niezbędne urządzenia, które trzeba podłączyć przy budowie domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odprowadzanie ścieków

Jeżeli dom budowany jest na nowym osiedlu lub terenie wiejskim, gdzie nie ma kanalizacji, należy zadecydować, co zrobić ze ściekami, które będą wytwarzane przez domowników. Coraz więcej osób decyduje się na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, wyposażonych w napowietrzacze i pompy przepływu. Oczyszczalnie to ekologiczny i wydajny sposób na pozbycie się ścieków.

Osoby, które nie dysponują funduszami potrzebnymi do realizacji takiej inwestycji, mogą zdecydować się na podłączenie szamba, czyli szczelnego zbiornika na nieczystości. W szambach plastikowych lub betonowych mogą być gromadzone ścieki wytworzone w gospodarstwie domowym. Po zapełnieniu zbiornika należy wezwać służby komunalne, które przy użyciu wozu asenizacyjnego wypompują zawartość zbiornika.

Gromadzenie deszczówki i nawadnianie

Podczas budowy domu warto pomyśleć również o tym, jak wykorzystać deszczówkę i jak zapewnić skuteczne nawodnienie ogrodu. Do gromadzenia wody opadowej najlepiej nadają się specjalne zbiorniki, które podłącza się bezpośrednio do wylotu z rynny. W sprzedaży dostępne są zarówno zbiorniki podziemne, jak i naziemne o różnych pojemnościach. Można sprawdzić, co w tym zakresie jest dostępne na https://centrum-sciekow.pl.

Szacuje się, że dzięki gromadzeniu i powtórnemu wykorzystaniu wody opadowej można oszczędzić w ciągu roku nawet 400 zł. Żeby maksymalnie wykorzystać wodę opadową, warto wyposażyć ogród w system nawadniania. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które chcą przez całe lato cieszyć się zielonym i gęstym trawnikiem. System nawadniania składa się pompy, rur oraz zraszaczy.

Ponieważ założenie całego systemu wymaga prac ziemnych, warto zdecydować się na jego montaż przed urządzeniem ogrodu, aby nie trzeba było rozkopywać trawnika. Należy pamiętać, że woda deszczowa jest pozbawiona chloru, dlatego rośliny, które są nią podlewane, rosną zdecydowanie lepiej od tych nawadnianych cieczą z sieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*