Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy zbliża się lato wyciągamy z naszych szaf przewiewne sukienki i szorty. Ale nie możemy także zapomnieć o okularach przeciwsłonecznych. To nie tylko modny dodatek, ale także ochrona naszego zdrowia.

 

Zapobiegnij groźnym nowotworom!

Po pierwsze okulary przeciwsłoneczne chronią nasz wzrok (sprawdź ofertę: “okulary przeciwsłoneczne Poznań”). Dobrze dobrane soczewki zapobiegają docieraniu nadmiernej ilości światła do naszych oczu. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko powstania poważnych chorób oczu takich jak zwyrodnienia siatkówki,a nawet nowotworów oczu. Zbyt duża ilość światła może powodować także bóle oczu oraz nieprzyjemne bóle głowy…

Niewiele osób wie, że nowotwór może zaatakować nasze oczy. I to właśnie je chronią okulary z filtrami UV. Wszak naszych oczu nie możemy posmarować specjalnym kremem… Okulary chronią także delikatną skórę powiek, która jest bardzo cienka. A my najczęściej zapominamy nasmarować ją kremem z filtrem.
Zachowaj młodość na długie lata…

Okulary przeciwsłoneczne ochronią także naszą urodę i pomogą zachować młody wygląd. Gdy mrużymy oczy wokół oczu pojawiają się drobne zmarszczki, tak zwane kurze łapki.

Oczywiście same szkła to nie wszystko. Liczy się także wielkość oprawek. Zbyt małe szkła w wąskich oprawkach nie będą chronić naszych oczu w pełni. Najlepiej sprawdzą się duże szkła, które chronią nie tylko same gałki oczne, ale także delikatną skórę wokół nich. Na szczęście takie duże okulary od kilku sezonów są szalenie modne. Dzięki temu możemy dbać o nasz wzrok i jednocześnie będziemy wyglądać bardzo stylowo.

Artykuł napisany we współpracy z Medar Optyk – okulista Poznań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*