Nowoczesne uchwyty do mebli

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uchwyty meblowe są niewielkimi elementami, które nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną. Nadają charakteru meblom i mogą skutecznie odmienić wygląd nie tylko mebli, ale również całego pomieszczenia. Na rynku dostępny jest ogromny wybór uchwytów wykonanych z różnych materiałów, o fantazyjnych kształtach i w oryginalnych kolorach.

Jak wybrać dobre uchwyty?

Niesłabnym zainteresowaniem cieszą się uchwyty drewniane, ceramiczne, chromowane oraz miedziane. Do minimalistycznie urządzonych wnętrz idealnie pasować będą uchwyty w kolorze czarnym, które bardzo subtelnie podkreślą charakter nowoczesnych mebli kuchennych oraz pokojowych. Wybierając te elementy trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd oraz ogólną estetykę, ale także funkcjonalność. Muszą one zapewniać łatwe i bezproblemowa otwieranie oraz zamykanie szafek.

Od kilku sezonów modne są uchwyty w kolorze srebrnym lub złotym oraz rączki wykonane ze skóry. Mogą one świetnie odświeżyć wygląd mebli, które wydają się nudne i nieciekawe. Do szafek, które posiadają specyficzny sposób otwierania, jakim są uchwyty tip on, które umożliwiają otwarcie ich po delikatnym naciśnięciu w odpowiednim miejscu można wybrać rączki wyłącznie dekoracyjne. W nowoczesnych kuchniach bardzo często stosuje się także uchwyty montowane od wewnętrznej strony szafek lub szuflad. Wyglądają one bardzo subtelnie i praktycznie nie rzucają się w oczy, ale jednocześnie nadają charakteru całej zabudowie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*