Pielęgnacja mebli krok po kroku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble wypoczynkowe wymagają od użytkownika regularnej pielęgnacji. Dzięki temu ich żywotność przedłuża się, a my możemy cieszyć się ich pięknym i zadbanym wyglądem przez długie lata. Dotyczy to zarówno mebli przeznaczonych do wnętrz, jak i ogrodowych modeli. 

Pielęgnacja a rodzaj mebli

Każdy materiał będzie wymagał innych zabiegów. Drewniane stoły i krzesła zabezpieczymy odpowiednim preparatem, który ochroni przed wilgocią, kurzem oraz światłem słonecznym. Lakierowanie, woskowanie lub olejowanie to podstawowe zabiegi, które pozwolą  przedłużyć żywotność mebli. Wiklinowe warto systematycznie odkurzać oraz przecierać wilgotną szmatką. Specjalny lakier lub farba sprawdzi się w przypadku produktów użytkowanych na zewnątrz. Pufa ogrodowa wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, które chronią przed negatywnym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Impregnacja odpowiednim środkiem zabezpieczy meble rattanowe przed wilgocią i ostrym słońcem. 

Poduszki ogrodowe 

Szczególna uwagę należy zwrócić na ogrodowe poduszki, które najczęściej wypełnione są granulatem. Wodoodporny materiał chroni przed wilgocią, wiatrem i słońcem, jest również odporny na blaknięcie. Niestety, każde wypełnienie z czasem zużywa się i konieczna staje się jego wymiana. Podobnie w przypadku puf ogrodowych, które z czasem stają się niewygodne w użytkowaniu. Granulat do puf pozwoli przywrócić sprężystość i ładny wygląd. Zazwyczaj wystarczy odwrócić pufę do góry dnem, odpiąć zamek i dosypać odpowiednią ilość brakującego wypełnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*