Praktyczne ozdoby okienne

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tradycyjne firany i nowoczesne żaluzje

Podczas aranżacji wnętrz nie należy zapominać o odpowiedniej dekoracji okien. Ozdoby okienne nadają pomieszczeniom charakteru i efektownego wyglądu. Przy ich wybieraniu warto również wziąć pod uwagę względy praktyczne, takie jak zapewnienie prywatności domownikom, czy też zabezpieczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jeszcze do niedawna w polskich domach powszechnie stosowano firany i zasłony.

Obecnie trendy uległy zmianie i coraz częściej w oknach zobaczyć można inne ozdoby. Szukając praktycznych i stylowych dekoracji, warto postawić na żaluzję drewnianą. Wykonany z naturalnego drewna produkt jest trwały, a przy tym znakomicie ociepla pomieszczenia. Doskonale nadaje się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Efektowne rolety i plisy

Szukając praktycznych ozdób okiennych, nie należy zapominać o roletach wewnętrznych. Największą popularnością cieszą się modele kasetowe, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Ciekawą alternatywą są rolety dzień-noc. Zbudowane są z dwóch rodzajów tkanin połączonych ze sobą w poziome pasy. Jedna z tkanin jest transparentna, druga nie przepuszcza światła. Wbudowany mechanizm pozwala nakładać tkaniny na siebie, regulując w ten sposób poziom zaciemnienia.

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się również plisy, które znakomicie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość zasłaniania wybranej części okna. Osoby, które nie chcą rezygnować z tradycyjnych firan, powinny spróbować uatrakcyjnić ich wygląd. Można to zrobić, sięgając po nowoczesne karnisze sufitowe wykonane z metalu lub drewna. Stylowe karnisze w połączeniu z efektownymi zasłonami nadają pomieszczeniom przytulności oraz ciepła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*