Przydatne wyposażenie do funkcjonalnej kuchni

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia ma być nie tylko ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Nawet jeśli chcemy mieć super modne pomieszczenie do gotowania i podawania potraw, to i tak musimy najpierw wziąć pod uwagę jej funkcje, a dopiero potem ująć je w styl, który nam się podoba. Obecnie bez problemu można kupić meble kuchenne w zestawach, co znacznie ułatwia umeblowanie tego pomieszczenia. Jednakże jest też sporo przyborów, dodatków czy nawet mebelków, który mogą okazać się niezbędne.

Każda kuchnia musi to mieć

Podstawą jest zawsze wysokiej jakości blat, położony na szafkach kuchennych stojących. Jest to zarazem miejsce robocze jak i stół. A nawet może zastępować w awaryjnych sytuacjach deskę do krojenia. Jest narażony na dużo uszkodzeń, jak ślady po nożu czy też odparzenia od gorących naczyń. Właśnie dlatego nie warto oszczędzać na materiale, z jakiego ma być wykonany.

Jeżeli od razu zaplanujemy rozmieszczenia naczyń kuchennych, sztućców czy spiżarni, będzie nam łatwiej zapanować nad bałaganem, który codziennie zdarza się podczas gotowania. W celu powiększenia miejsca na blatach czy opustoszenia szafek warto kupić pojemniki z magnetyczną pokrywką, a na meblach wiszących od spodu zamontować listwę z magnesami. W ten sposób pod meblami schowamy np. słoiki z drobnym makaronem czy przyprawami. Takie elementy nie mogą przysłonić jednak światła, które też bardzo dobrze jest zamontować nad blatami, a zwłaszcza nad płytą grzewczą czy zlewozmywakiem, aby dokładnie widzieć, co się gotuje lub czy naczynia na pewno są domyte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*