Rodzaje materacy do łóżka

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając materac do łóżka, powinniśmy rozeznawać się przynajmniej w podstawowych wariantach, które mamy do wyboru. Jest ich kilka, a każdy z nich ma swoje mocne strony. Dlatego zanim podejmiemy decyzję, warto poświęcić chwilę na przyjrzenie się dostępnym opcjom.

Najpopularniejsze modele na rynku

Jednym z najczęściej spotykanych materacy jest wariant lateksowy. Należy on do lepszych gatunkowo produktów, ponieważ jest bardzo elastyczny i komfortowy, a ponadto przez wiele lat zachowuje swój kształt. Ponadto cechuje się właściwościami antybakteryjnymi i antygrzybicznymi.

Kolejną opcją są materace piankowe termoelastyczne. Produkowane są z pianek idealnie dopasowujących się do kształtu ciała i reagujących na jego ciepło, dzięki czemu nie uciskają mięśni ani naczyń krwionośnych podczas snu. Poleca się je w szczególności osobom z nadwagą.

Do najbardziej popularnych materacy należą te kieszonkowe, czyli wypełnione kieszonkowymi sprężynami. Są twardsze niż dwa poprzednie, dlatego najlepiej sprawdzą się u ludzi lubiących spać na twardszym podłożu. Wszystkie wymienione można znaleźć na stronie https://www.strefasypialni.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*