Rzeczy. które powinna mieć każda szkoła

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkoła powinna obowiązkowo posiadać kilka rzeczy. Oczywiście nie chodzi tutaj o totalne podstawy jak to, iż w klasie powinny być krzesła, tablica z gąbką i kredą. Prócz tego jest też wiele innych przedmiotów, które doskonale sprawdzą się w szkole. O czym mowa?

Jeszcze zanim wejdziemy

Tabliczki informacyjne na drzwi do szkoły są tym, co koniecznie trzeba tam umieścić. Dzięki nim rodzic będzie wiedział, że dany budynek to szkoła a dziecko nie będzie miało wymówki, iż nie było w szkole, bo… nie potrafiło jej znaleźć. Zresztą takie tabliczki to absolutna podstawa i raczej trudno sobie wyobrazić placówki bez niej.

Przechodząc szkołą

Gdy już wejdziemy do środka, pierwsze co powinno przykuć naszą uwagę to ciekawe korytarze. Jednak zwykle mamy do czynienia z nudnymi ścianami bez życia. Tutaj dobrze jest zastosować szkolne naklejki, które pomogą korytarzom nabrać nieco wigoru. Ściany to też miejsce, aby nakleić na nich różne wytwory uczniów, które przyciągną wzrok i nie chodzi tutaj bynajmniej o najgorsze wypracowanie dekady.

Siadając w klasie

Gdy uczeń zasiada do lekcji dobrze, gdy ma do dyspozycji jakieś rzeczy, które usprawnią jego naukę. Mowa tutaj o nauce geografii przy pomocy globusów czy o zlewkach na tworzenie chemicznych receptur. Im więcej ciekawego sprzętu, który sprawi, że nawet najtrudniejsze zakuwanie stanie się interesujące, tym lepiej zarówno dla uczących się, jak i dla nauczycieli. Nic bardziej nie zabija ducha nauki niż brak lekcji, które urozmaicą zdobywanie przez dzieci wiedzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*