Tradycyjne czy oryginalne – jakie meble wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne trendy dają aranżującym sporo swobody. Mogą oni stosować zarówno meble klasyczne, jak i sięgać po bardziej oryginalne wyroby. Kluczową kwestią jest stworzenie wnętrza, które będzie kompatybilne z osobowością jego użytkownika.

Unikatowa aranżacja wnętrz

Oryginalne meble to sposób na wyróżnienie pomieszczenia, stworzenie aranżacji jedynej w swoim rodzaju. Na takich rozwiązaniach bazuje chociażby styl minimalistyczny. Z pozoru jest on prosty, nawet monotonny. Jednak w praktyce często stosuje się tam meble w nietypowym wydaniu. Wszystko po to, by przełamać nudę i wnieść do wyposażenia nieco oryginalności.

Przy okazji warto jednak mieć na uwadze funkcjonalność. Nie wszystkie nowoczesne i designerskie meble spełniają ten wymóg. Przykładowo niektóre oryginalne krzesła mają tak nietypowy kształt, że służą raczej do podziwiania niż siedzenia.

Klasyczne podejście do aranżacji

Obok nowoczesnej stylistyki aranżowania wnętrz wciąż z powodzeniem funkcjonuje styl klasyczny. Urządzone zgodnie z nim wnętrza są cieplejsze w odbiorze, często też bardziej ,,domowe”. Nie brakuje w nich dużych dodatków, jak solidne stoliki kawowe do salonu, jak i mniejszych ozdób.

Wnętrza klasyczne wypełnione są zdjęciami, obrazami, figurkami oraz wieloma innymi bibelotami. Jeżeli ktoś lubi przywozić z podróży różne pamiątki, a następnie wypełniać nimi swoje domowe przestrzenie, to styl klasyczny najlepiej wpisze się w jego wizję aranżowania wnętrz. Dominuje w nim także cieplejsza, bardziej stonowana kolorystyka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*