Jakie meble pokojowe wstawić do małego salonu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie małego salonu wydaje się nie lada wyzwaniem. Jednak dobrze przemyślany projekt oraz sprytne ustawienie mebli sprawi, że wnętrze zyska na przestrzeni, a jednocześnie będzie pełniło wszelkie niezbędne funkcje pokoju dziennego. Dlatego wybierając sprzęty, warto przemyśleć, czy pokój będzie pełnił jedynie funkcję wypoczynkową, czy również jadalni, a może nawet sypialni.

Niskie meble, większa przestrzeń

Urządzając mały salon, należy z góry skreślić duże i ciężkie meble. Wielka kanapa lub stół sprawią, że przestrzeń zmniejszy się optycznie i będzie sprawiać wrażenie zagraconej. Dlatego lepiej zdecydować się na niższą sofę, na przykład w jasnym kolorze. Dobrym rozwiązaniem są narożniki, które pozwalają efektywnie zagospodarować rogi pokoju, a jednocześnie dają dużo miejsca do siedzenia.

Kolejny mebel, który powinien znaleźć się w salonie, to stolik. W tym wypadku również nie warto wybierać dużych stołów. Niski, najlepiej okrągły lub owalny świetnie nadaje się do niewielkiego pomieszczenia i daje spore możliwości aranżacji. Można też wybrać skrzynię, która poza funkcją stolika, będzie również miejscem do przechowywania.

Salon kojarzy się najczęściej z miejscem wypoczynku, więc wiele osób marzy o fotelu. Jeśli jednak brak na niego miejsca, warto rozważyć krzesła loftowe. Wyściełane modele z powodzeniem zastąpią duży fotel.
Urządzając mały salon, trzeba przywiązać dużą wagę do ustawienia mebli. Kanapa oraz regał powinny stać ustawione równolegle do ścian, jednak inne meble, takie jak krzesło z poduszką, lepiej, jeśli stoją pod kątem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*