Urlop w egzotycznym miejscu – najczęściej wybierane kierunki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze kilkanaście lat temu nawet wczasy w Europie były dla Polaków wielkim wydarzeniem. Wycieczki nie były tak ogólnodostępne, jak dzisiaj, przez co nawet wyjazd do Grecji, czy Chorwacji był niesamowicie ekscytujący. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło, a Polakom prócz tradycyjnych wyjazdów zamarzyły się także wyprawy egzotyczne.

Jednym z pierwszych dalekich kierunków, gdzie udawali się nasi rodacy była Dominikana. Gorące rytmy, piaszczyste plaże i ciepła woda to coś, co przyciąga na Karaiby. Później dołączyły do nich także inne pobliskie kraje, jak Kuba, Jamajka, czy nawet Panama. Ta ostatnia jest wbrew pozorom dość bogatym krajem, a przyjeżdżają do niej chętnie głównie zamożni turyści ze Stanów Zjednoczonych.

Zachód, wschód, czy południe?

Myśląc o dalekich wyprawach, mamy do wyboru wyjazd w różne kierunki. Zamiast na Karaiby, można polecieć do Kenii, która również jest bardzo popularną destynacją wśród Polaków. Wysokie bezpieczeństwo i dobre warunki do spędzenia urlopu sprawiają, że wczasy w Afryce są dobrą opcją dla wielu. Perspektywa poznania czarnego lądu kusi nie tylko fanów „W pustyni i w puszczy”.

Wyjazdy Tajlandia również są niesamowicie popularne. Ten kraj pozwala uciec przed polską zimą i zażyć egzotyki w bardzo rozsądnej cenie. Lot z Europy trwa co prawda około 10 godzin, ale nie zniechęca to turystów do odwiedzania tego pięknego kraju. Temperatura utrzymująca się w okolicach 30 stopni nawet w zimowych miesiącach sprawia, że to miejsce pozwala na wspaniały wypoczynek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*