Za pomocą jakich urządzeń dokonuje się pomiarów zużytej energii elektrycznej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje kilka urządzeń, które można wykorzystać do pomiaru zużytej energii elektrycznej. Należą do nich:

Liczniki energii elektrycznej

Licznik jest urządzeniem, które mierzy i rejestruje ilość energii elektrycznej, która przez niego przepływa. Liczniki energii elektrycznej są zwykle instalowane na zewnątrz domu, w miejscu, w którym mogą być łatwo dostępne dla lokalnego dostawcy energii elektrycznej.

Monitor energii elektrycznej

Monitor energii elektrycznej to kolejny rodzaj urządzenia, które mierzy ilość energii elektrycznej zużywanej w domu. Nie rejestruje ono tych danych, ale wysyła je bezprzewodowo do aplikacji na smartfonie lub tablecie. Następnie możesz wykorzystać te informacje, aby pomóc Ci bardziej efektywnie zarządzać zużyciem energii.

Monitory zasilania typu plug-in

Monitory energii elektrycznej podłączane do gniazdka są podobne do monitorów energii elektrycznej, ale podłącza się je bezpośrednio do gniazdka, bez konieczności podłączania do jakichkolwiek przewodów lub urządzeń wewnątrz domu.

Kondensatory

Najczęściej stosowanymi urządzeniami do pomiaru zużytej energii elektrycznej są kondensatory. Są to nie rozładowujące się urządzenia magazynujące energię, które są w stanie zmagazynować określoną ilość energii. Można je ładować i rozładowywać tyle razy, ile potrzeba, ale potrzebują więcej czasu na naładowanie niż na rozładowanie.

Kondensatory kompensacyjne są wykorzystywane do pomiaru ilości prądu zużywanego przez urządzenia elektryczne, ponieważ nie zmieniają poziomu napięcia podczas ładowania lub rozładowywania. Oznacza to, że ich odczyty nie zmieniają się wraz ze zmieniającymi się poziomami napięcia, co czyni je idealnymi do stosowania w pomiarach zużycia energii elektrycznej w domach i firmach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*