Akcesoria do zrobienia w domu manicure

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość kobiet marzy o pięknych i zadbanych paznokciach, ponieważ doskonale uzupełniają one wizerunek. Zabiegiem pozwalającym uzyskać taki efekt jest z pewnością manicure (klasyczny lub hybrydowy), który z powodzeniem można wykonać w domowym zaciszu, nie wydając sporych pieniędzy w salonie. Wystarczy posiadać zestaw odpowiednich akcesoriów. Jednym z nich jest wzornik obejmujący kolory i sposoby zdobień – posiada go w swojej ofercie ten sklep internetowy: https://chiodo.pl/pl/59-wzorniki.

Idealny zestaw dla każdej kobiety 

Podstawowym sprzętem koniecznym do wykonania manicure są specjalne nożyczki do przycinania paznokci i ostre cążki, służące do usuwania nieestetycznych skórek (alternatywą są drewniane patyczki o skośnym zakończeniu lub dłutko wykonane z metalu). Przyda się też szczoteczka oraz komplet papierowych i szklanych pilniczków o różnym stopniu ziarnistości. Kolejnym potrzebnym akcesorium jest blok, czyli kostka do paznokci, za pomocą której bez problemu wygładzimy powierzchnię płytki. Nie obejdzie się ponadto bez płynu do zmiękczania – jego użycie w znacznym stopniu ułatwia bowiem zarówno odsuwanie, jak i usuwanie skórek, zwłaszcza tych narastających na paznokieć u samej nasady.

Najbardziej wymagające panie mogą też zdecydować się na zakup wielofunkcyjnej frezarki, doskonale zastępującej pilnik i cążki. Nieco więcej elementów jest niezbędnych do wykonania nowoczesnego manicure hybrydowego. Najprostsze rozwiązanie to w tym przypadku zestaw do hybryd bez lampy, zawierający m.in. odpowiednie kolorowe lakiery, waciki bezpyłowe, pilniki i płyn odtłuszczający. Należy do niego dokupić lampę UV LED o mocy co najmniej 36 W (z wbudowanym wiatraczkiem, czujnikiem ruchu i zegarem). 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*