Co ubierać zimą do pracy na budowie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca na budowie nigdy nie jest łatwa i przyjemna. Po pierwsze, z definicji jest pracą fizyczną. Niesie ona też ze sobą wiele zagrożeń dla zdrowia, a w ekstremalnych przypadkach nawet i życia pracowników. Co więcej, warunki atmosferyczne panujące na budowie rzadko są zadowalające. Latem pracownikom dokuczają nieraz ekstremalne upały, wiosną i jesienią pracę utrudniają im częste opady.

Tymczasem zimą przeszkadzają im niekiedy mrozy i opady śniegu. Wszystkie wymienione wyżej czynniki sprawiają, że bardzo ważną rzeczą w pracy każdego człowieka zatrudnionego na budowie jest odpowiedni ubiór. Największym wyzwaniem w tej kwestii jest oczywiście dla każdego zima, bowiem nie zawsze kurtki robocze rozwiązują problem warunków pogodowych panujących wówczas na budowie. 

Jak przetrwać zimę na budowie?

Zimy w Polsce są bardzo zróżnicowane. Na południu i wschodzie kraju wciąż zdarzają się momenty, gdy panują tam trzaskające mrozy, a śnieg sypie bez opamiętania. Tymczasem na północy i zachodzie kraju są zimy, gdy biały puch pojawia się rzadko. Grudzień w zachodniej i północnej Polsce to często powtórka z jesieni, to czas częstych deszczów, wilgoci i temperatury jedynie nieznacznie przekraczającej 0 stopni Celsjusza.

Tak więc, w zależności od tego, gdzie jesteśmy zatrudnieni, powinniśmy pamiętać o doborze odpowiedniej odzieży. Pracując w śniegu i mrozie powinniśmy pamiętać o ciepłych kurtkach, ale i polarach czy ciepłych swetrach, jak również o czapkach, które zapobiegają wychłodzeniu organizmu. Natomiast pracując na budowie w mniej ekstremalnych warunkach, czasem wystarczyć nam może ciepły i wygodny bezrękawnik roboczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*