Funkcjonalne drzwi do domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W obiektach mieszkalnych dużą rolę odgrywa ergonomia i odpowiedni układ komunikacji. Standardowe drzwi często utrudniają zagospodarowanie miejsca w pomieszczeniach oraz wymuszają zastosowanie odpowiednich szerokości przejść. W takich wypadkach dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne wewnętrzne. Specjalne prowadnice utrzymują drzwi w odpowiedniej pozycji a rolki zamontowane na szynach prowadzących, ułatwiają ruch skrzydła na boki.

W zależności od wyboru modelu mogą być one przesuwane po ścianie lub schowane wewnątrz konstrukcji ściany. W pierwszym przypadku drzwi pełnią również rolę dekoracyjną. Większość modeli skrzydeł oferowanych na rynku ma możliwość dostawy również w wersji do systemów przesuwnych.

Drzwi przesuwne jako element dekoracyjny wnętrz

W zależności od stylistyki, w jakiej zachowane jest wnętrze, można wybrać jako wypełnienie systemu drzwi przesuwnych dowolny materiał. W ten sposób oprócz funkcji użytkowych Skrzydło takie może być dekoracyjnym dodatkiem podkreślającym detale architektoniczne. Ciekawym rozwiązaniem są propozycje nowoczesnych skrzydeł takie jak te oferowane na https://www.reno-reno.pl/sklep/drzwi-lustro-metalowa-rama/.

Modele takie sprawdzają się typowo industrialnych wnętrzach, gdzie mogą być ciekawym uzupełnieniem aranżacji. Dodatkowo powierzchnia lustrzana pozwala na rozjaśnienie pomieszczenia poprzez odbicie światła słonecznego do stojącego się do wnętrza budynku. Metalowa rama dodatkowo wzmocni konstrukcję oraz podkreśl ich dekoracyjny charakter lustra.

W zależności od potrzeb wyroby takie można zamówić w dowolnych wymiarach dopasowanych do warunków, jakie panują w budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Vestire 16.02.2019

    Bezpieczeństwo przede wszystkim 🙂