Jak chronić się przed ugryzieniami owadów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszystkie owady potrafią uprzykrzyć niemal każdą wycieczkę do lasu czy letni wieczór przy ognisku. Osoby wrażliwe oraz uczulone, narażone są na niemałe problemy zdrowotne związane z ugryzieniami, nie mówiąc już o boreliozie, która zaatakować może każdego. Jak zatem zabezpieczyć się szybko i skutecznie.

Stop boreliozie

Choroba, której przyczyną może być pasożyt, jakim jest kleszcz, jest niebezpieczna dla życia człowieka. Żeby jej uniknąć, warto w pierwszej kolejności zadbać o odpowiedni ubiór podczas wycieczek do lasu lub na łąkę. Wysokie buty oraz nogawki w nie wpuszczone, w dużej mierze eliminują ryzyko ukąszenia. Jednak niejednokrotnie to nie wystarcza, gdyż te małe stworzonka  znajdują drogę nawet do górnych części ludzkiego ciała. Warto więc stosować np. w ogrodzie skuteczne środki na kleszcze, które występują w wielu różnych postaciach. Najważniejsze jednak, że zmniejszają ryzyko „złapania” kleszcza do absolutnego minimum.

Ochrona na większą skalę

Wiosną i latem trudno sobie wyobrazić, żeby człowiek każdego dnia pokrywał się środkiem ochronnym przeciwko owadom. Dlatego coraz większe grono ludzi skupia swoją uwagę na różnego rodzaju opryskach owadobójczych, również o działaniu odstraszającym. Ich wielką zaletą jest możliwość stosowania zarówno na zewnętrznej powierzchni, jak i wewnątrz domu lub mieszkania. Wysoka skuteczność zapewnia całe miesiące spokoju oraz komfortu bez much, komarów, kleszczy czy os. Jednym z profesjonalnych sklepów, gdzie można nabyć tego typu opryski jest https://www.profesjonalneopryski.pl/49-opryski-na-komary.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*