Infokioski i ich wszechstronne zastosowanie w codziennych dziedzinach życia

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim latach niezwykle popularne stały się infokioski. Są to innowacyjne komputery umieszczone w solidnej i estetycznej obudowie, które mogą pełnić funkcję informacyjną albo reklamową – oczywiście w zależności od zapotrzebowania klienta. Znajdują bardzo szerokie zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz rozmaitych budynków (centra handlowe, dworce, obiekty sportowe itp.). Produkcją wysokiej klasy infokiosków zajmuje się kilka specjalistycznych firm działających głównie w dużych miastach naszego kraju.

Inteligentne konstrukcje o wielorakim przeznaczeniu

Infokioski pozwalają przede wszystkim na przekazywanie wszelkich niezbędnych informacji dotyczących miejsca, w którym się znajdują (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu). Użytkownik może bez problemu zadawać im pytania, dzięki czemu znacznie wzrasta jego wiedza na temat określonych kwestii (np. tego, jak dojść do pokoju w urzędzie). Omawiane urządzenia są również bardzo często wykorzystywane w działaniach marketingowych, ponieważ dają nieograniczone możliwości w zakresie prezentowania oferty produktowej lub usługowej. Co istotne, wszystkie treści są tutaj ukazywane na ekranie w atrakcyjnej formie multimedialnej stanowiącej połączenie dźwięku, animacji, tekstu oraz materiałów video. Infokiosk ma wyjątkowo szerokie zastosowanie w codziennym życiu. Przede wszystkim pełni rolę podstawowego źródła informacji na dworcach i lotniskach, w urzędach państwowych, bankach, kinach, placówkach medycznych, galeriach handlowych, teatrach, bibliotekach, muzeach oraz miejscach typowo turystycznych. 

Poza tym może z powodzeniem:

– wydawać bilety i doładowania kart miejskich – np. w pobliżu przystanków autobusowych lub na dworcach kolejowych,

– pełnić funkcję kasy samoobsługowej w sklepach wielkopowierzchniowych – dzięki temu klient samodzielnie skanuje zakupione produkty i dokonuje za nie zapłaty (oszczędność czasu),

– wywoływać zdjęcia,

– rejestrować rezerwacje i zatwierdzać wymeldowania hotelowe,

– zbierać dane niezbędne do przeprowadzenia badań społecznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*